Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.
Docufilm Refik’s Roots in Filmhuis Olst
Cultuur
Film
In samenwerking met ut Huus draait het Filmhuis Olst van het NUT Olst-Wijhe op 19 juni de documentaire Refik’s Roots De documentaire gaat over de roots van de Sallandse Turk of de Turkse Sallander Refik Köse. De docu is bedoeld om Sallanders een indruk te geven waar de gastarbeiders vandaan komen, die in de jaren zeventig onze economie hielpen vlot trekken. Na de documentaire is er gelegenheid voor vraag en antwoord met de makers.
19 juni, aanvang 20.00 uur Filmhuis Olst in het Holstohus
Refik Köse is als 5-jarig jochie vanuit Turkije naar Raalte gekomen. Zijn vader werkte bij staalfabriek Van Merksteijn. Refik reisde samen met zijn moeder na. Broers en zus zijn in Nederland geboren.
Refik voelt zich de laatste tijd anders bejegend vanwege het veranderde politieke klimaat in ons land. De vraag komt op of hij een Turkse Sallander of een Sallandse Turk is. Refik merkt hier dat hij soms meer als een Turk gezien wordt dan als een Sallander. In zijn geboortedorp Cayköy vinden ze dat net andersom, blijkt in de documentaire.
In de documentaire ‘Refik’s Roots’ gaat Refik samen met vriend en journalist Harrie Kiekebosch op zoek naar zijn roots. Refik: “Want als Salland weet waar ik vandaan kom, begrijpen ze misschien beter dat wij op sommige vlakken anders in het leven staan! Bekend maakt bemind.”
In de documentaire bezoekt Refik zijn ooms en tantes in zijn geboortedorp Çayköy, neemt hij een kijkje in het vroegere dorp dat door een aardbeving getroffen is en laat hij de kijker de cultuur van de provincie Erzurum zien.
Na afloop is er gelegenheid met Refik en Harrie in gesprek te gaan.
Hier zie je een kleine impressie van wat je in de docu uitgebreider kunt terugzien: https://youtu.be/CzT8qOdk0sI